Wyszukiwanie po hashtagach, czyli czas na Google+

Blog page

Nadchodzą kolejne zmiany związanie z wyszukiwaniem – posty z Google+ będzie można odnaleźć po hashtagach. W wyszukiwarce zostanie udostępnione dodatkowe pole, wyświetlające wyniki z tego serwisu społecznościowego. W chwili obecnej posty są wyświetlane  dla google.com oraz google.ca. Po okresie testów będą one jednak implementowane również w innych krajach i językach. Ta funkcjonalność z pewnością przyda się aktywnym użytkownikom serwisu.

Jeżeli chcemy, aby nasze posty były widoczne w wynikach Google, musimy pamiętać o zmianie ich ustawień z prywatnych na publiczne. Poza tym dany hashtag powinien być umieszczony w minimum 3 postach. Po wpisaniu zapytania (poprzedzonego #) i kliknięciu zostaniemy przeniesieni bezpośrednio do postu na G+. Warto również wspomnieć o tym, że po przekierowaniu na Google+, wyświetlą się też linki do innych serwisów społecznościowych (w chwili obecnej tylko Facebook i Twitter), w których poszukiwany przez nas hashtag istnieje.

Warto więc przekonać się do prowadzenia konta na G+. Aby jednak wyszukiwanie działało sprawnie, istotne jest stosowanie #hashtagów.

Paweł Sądaj

Szef wszystkich szefów. Na jego głowie leży zarządzanie "kreatywnym zamieszaniem" jakim jest Netim. Optymalizacja czasu pracy i nadanie priorytetów zadaniom to główna idea przyświecająca Pawłowi. Z zamiłowania piłkarz.