Netimowe inspiracje #1

Blog page
Bez zbędnego wstępu, za to konkretnie –  rozpoczynamy cykl nowych wpisów. Co miesiąc na naszym blogu znajdziecie małe podsumowanie tego, co inspirowało nas podczas codziennej pracy. Sprawdźcie to!

SweetCaptcha

SweetCaptcha to przyjazne captche, które łatwo można ściągnąć wchodząc na https://sweetcaptcha.com/. Pobrana wtyczka działa w ciągu kilku minut na jakiejkolwiek stronie internetowej. Captche w takiej formie są mniej frustrujące dla użytkowników niż te z worka „Czy jesteś człowiekiem ? ” lub „podaj sumę 2+1”.

Momentum

Momentum to wtyczka do przeglądarki, stworzona by inspirować, motywować lub po prostu  pozytywnie zacząć pracę przy komputerze. Do zainstalowania zachęca powitanie „Good Morning, awesome person” i niesamowite krajobrazy w tle.  Po dodaniu  wtyczki możemy rozpocząć personalizację powitania, poprzez dodanie imienia i celu, np. „Good morning Kama. Today be awesome!”. To również świetne rozwiązanie dla zapominalskich, choć przy częstym otwieraniu okna przeglądarki może nieco denerwować.

Piktochart

Piktochart  to narzędzie umożliwiające tworzenie wizualizacji danych. Obsługa jest banalnie prosta. Wystarczy założyć konto, aby uzyskać dostęp do kilku darmowych szablonów i ich edycji. Istnieje też możliwość płatnego korzystania z platformy. Wówczas czekają na nas setki różnorodnych szablonów i grafik. Podobnych narzędzi znajdziecie znacznie więcej.

SEO Hangout on Air 10

23 października zawitaliśmy do Krakowa w ramach wydarzenia SEO Hangout on Air. Była to już dziesiąta edycja spotkania, ale tym razem wyjątkowa – po raz pierwszy offline. Najlepiej w naszych oczach wypadli: Tomasz Stopka, Karol Dziedzic i Sebastian Jakubiec a uznanie zyskały przede wszystkim mięsiste kejsy. Po za tym nie zabrakło aftera, piwa i burzliwych dyskusji.

Tyle na ten miesiąc, ale zajrzyjcie tu niedługo, bo szef wszystkich szefów już szykuje dla Was nowy wpis!

Paweł Sądaj

Szef wszystkich szefów. Na jego głowie leży zarządzanie "kreatywnym zamieszaniem" jakim jest Netim. Optymalizacja czasu pracy i nadanie priorytetów zadaniom to główna idea przyświecająca Pawłowi. Z zamiłowania piłkarz.