Netimowe inspiracje #3

Blog page
Mała dawka inspiracji leci właśnie do Was. Mam nadzieję, że dzięki nim wytrzymacie pressing i z łatwością sczelendżujecie ten tydzień. Przy dobrym stanie motywacyjnym i odrobinie wysiłku powinno się udać! 

LinkedIn Pulse

LinkedIn Pulse to aplikacja z wiadomościami, która pozwala dostosować wyświetlane treści do zainteresowań użytkownika. Pierwsza wersja aplikacji została stworzona przez Ankit Gupta i Akshay Kothari (dwóch absolwentów Stanford University) w ramach kursu w Instytucie Wzornictwa. Kanał można spersonalizować, wybierając  istotne dla nas źródła. Dużą zaletą LinkdIn Pulse jest łatwy w użyciu interfejs a także możliwość obserwowania wpływowych osób oraz komentowania ich najnowszych publikacji.

linkedin

Gra od Google

Od pewnego czasu charakterystycznym elementem przeglądarki Chrome stał się dinozaur z pikseli stylizowany na tyranozaura rexa. W przypadku braku połączenia z internetem, zamiast klasycznej strony błędu wyświetlana jest prosta gra z gatunku Endless Runner.  W pierwszej chwili możemy nie zauważyć, że mamy do czynienia z grą. Wystarczy jednak nacisnąć spację, wówczas T-Rex ożyje i podskoczy, a pusta przestrzeń zmieni się w pustkowia przesiewane co jakiś czas kaktusami.  Wynik wyświetlany w prawym górnym rogu odzwierciedla liczbę ominiętych przeszkód.  Wbudowana gra działa tylko w wersji o nazwie Canary.

gra-google

WordUP Wrocław

30 stycznia uczestniczyliśmy w spotkaniu społeczności WordPressa, które tym razem odbyło się we Wrocławiu. Spotkanie to odbywa się cyklicznie (w tym roku odbędzie się jeszcze 5 takich spotkań) i jest z pewnością warte uczestnictwa dla każdego, kto ma styczność ze stronami internetowymi czy też aplikacjami opartymi o CMS WordPress. Polecamy je zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych użytkowników. Dość luźna formuła spotkań i ich kameralność sprawia, że można zadać praktycznie każde pytanie i z pewnością uzyska się ciekawą odpowiedź i poradę. Co istotne możemy także nawiązać cenne kontakty.  Zapraszamy do zapoznania się ze stroną www.wordup.wroclaw.pl, gdzie można śledzić najnowsze informacje o kolejnych spotkania WordUP.

wordupwrocław

Paweł Sądaj

Szef wszystkich szefów. Na jego głowie leży zarządzanie "kreatywnym zamieszaniem" jakim jest Netim. Optymalizacja czasu pracy i nadanie priorytetów zadaniom to główna idea przyświecająca Pawłowi. Z zamiłowania piłkarz.