Google Moja Firma - nowa usługa dla firm już dostępna!

Blog page

Ostatnimi czasy Google coraz bardziej rozwija swoje usługi, jak i również wprowadza kolejne. Nowością, która ujrzała przed paroma dniami światło dzienne jest Google Moja Firma. Usługa, a właściwie narzędzie Moja Firma dostępne jest na platformie Google+ i skierowane jest dla firm.

Nawiązywanie relacji z klientem

Jak mówi Google, w dzisiejszych czasach internet łączy ze sobą zarówno firmy, jak i klientów. Klienci coraz części szukają w internecie rzetelnych i sprawdzonych firm, jednakże jak się okazuje, jest to czasochłonne i trudne do zrealizowania. I tutaj naprzeciw wychodzi właśnie Google i jego bezpłatne narzędzie Google Moja Firma, którego celem jest przygotowanie dobrego wizerunku firmy, jak i znajdowanie klientów i nawiązywanie z nimi relacji.

O funkcjach słów kilka

Dzięki dużej ilości funkcji w Mojej Firmie możemy w łatwy i przyjemny sposób wykreować dobry wizerunek naszej firmy w internecie. Narzędzie oferuje możliwość aktualizacji informacji o firmie zarówno w wyszukiwarce Google, Mapach Google czy Google+. Ponadto możemy dodać zdjęcia oraz stworzyć wirtualny spacer po firmie, wykorzystując do tego dostępnych fotografów oferowanych przez samego Google. Dzięki możliwości umieszczania ciekawych wpisów, wydarzeń mamy sposobność nawiązywania i utrzymywania kontaktu z klientami. Z kolei dodawanie opinii przez klientów i odpowiadanie na nie pozwala na budowanie wizerunku rzetelnej i sprawdzonej firmy. To, co bardzo przemawia za Google Moja Firma to opcja statystyk, dzięki którym sprawdzimy interakcję i liczbę wejść użytkowników na naszą stronę firmową. Dodatkowo mamy możliwość połączenia konta z AdWords Express, co pozwala na jeszcze lepsze dotarcie do potencjalnych klientów.

Podsumowując Google Moja Firma to idealne i przede wszystkim bezpłatne rozwiązanie dla firm, które chcą zbudować swój wizerunek w internecie. Dzięki temu mamy możliwość utrzymania obecnych klientów, jak i pozyskania nowych. Należy wspomnieć, że zarządzać firmą możemy również z aplikacji Moja Firma na Androida, a jeśli wierzyć doniesieniom niedługo aplikację zobaczymy na iOS.

Paweł Sądaj

Szef wszystkich szefów. Na jego głowie leży zarządzanie "kreatywnym zamieszaniem" jakim jest Netim. Optymalizacja czasu pracy i nadanie priorytetów zadaniom to główna idea przyświecająca Pawłowi. Z zamiłowania piłkarz.