Oficjalny dodatek Google dla WordPressa!

Blog page
google publisher

WordPress to obecnie najpopularniejszy CMS na rynku i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. To, co między innymi charakteryzuje WordPressa to możliwość korzystania z przeogromnej bazy wtyczek ułatwiających rozbudowę i funkcjonowanie witryny. Rękę do korzystających z platformy, która posiada 100 mln aktywnych użytkowników, postanowił wyciągnąć sam „wujek” Google.

Google udostępniło wersję beta wtyczki Google Publisher, która pozwala na uzyskanie dostępu do najpopularniejszych usług Google. Dotychczas użytkownicy byli zmuszeni korzystać z nieoficjalnych wtyczek, które ułatwiały proces integracji witryny z usługami Google. Wydawcy zmuszeni byli wysłać wiele zapytań w celu przygotowania i wypuszczenia przez Google’a omawianego pluginu. Prośby zostały wysłuchane i oto mamy przed sobą Google Publishera.

AdSense i Webmaster Tools

W obecnym momencie wtyczka pozwala na zintegrowanie naszej witryny z dwoma usługami. Mowa tutaj o AdSense oraz Webmaster Tools. Pierwszej z usług nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. AdSense to system reklamowy, na którym Google opiera całe swoje istnienie. Dzięki temu systemowi wydawcy mogą zarabiać poprzez wyświetlanie reklam na swojej witrynie. Dzięki wtyczce Google Publisher nie musimy modyfikować kodu HTML. Teraz za pomocą kilku kliknięć możemy połączyć nasze konto AdSense z WordPressem, a także w łatwy sposób umieszczać reklamy. Druga opcja to narzędzie dla webmasterów, Google Webmaster Tools. Narzędzie to pozwala na badanie stanu naszej witryny, dzięki czemu otrzymuje szczegółowe dane na temat widoczności strony w Google oraz pojawiających się błędach. Dzięki wtyczce możemy jednym kliknięciem połączyć witrynę opartą na WordPressie z naszym kontem Google Webmaster Tools.

A gdzie Analitycs?

Mimo wersji beta wtyczki szkoda, że Google nie zamieściło w niej jeszcze jednej swojej usługi, jaką jest Google Analitycs. Mogło by się wydawać, że to bardzo prosta wtyczka bo rzeczywiście tak jest, ale jak się okazuje jest ona bardzo przydatna dla wielu użytkowników. Dzięki kilku kliknięciom pozwala zaoszczędzić czas i w sposób natychmiastowy połączyć naszą witrynę z usługami Google’a. Miejmy nadzieję, że wtyczka w późniejszej fazie rozwoju otrzyma przede wszystkim Analitycsa oraz inne ciekawe funkcjonalności.

Paweł Sądaj

Szef wszystkich szefów. Na jego głowie leży zarządzanie "kreatywnym zamieszaniem" jakim jest Netim. Optymalizacja czasu pracy i nadanie priorytetów zadaniom to główna idea przyświecająca Pawłowi. Z zamiłowania piłkarz.