Odkrywamy tajemnice marketingu online – rozpoczynamy cykl szkoleń dla przedsiębiorców!

Blog page

Netim oferuje szeroki wachlarz usług związanych z marketingiem internetowym – tworzenie nowoczesnych stron, pozycjonowanie, prowadzenie kampanii AdWords czy zajmowanie się profilami w Social Media. Tylko po co o tym piszemy?

Pozwala nam to na kontakt z różnymi firmami, osobami prywatnymi oraz ich potrzebami. Niestety coraz częściej zauważamy, że trafiają do nas klienci z negatywnym nastawieniem do działań związanych z marketingiem internetowym.

Skąd w nich przeświadczenie, że jest on nieskuteczny? Często okazuje się, że powodem są wcześniej podjęte działania z agencjami lub firmami marketingu on-line, które nie przyniosły oczekiwanych efektów. Kolejną przyczyną jest brak wystarczającej wiedzy lub niechęć do wprowadzania zmian w działaniu firmy klienta.

Więcej o przyczynach niezadowolenia klientów związanym z pozycjonowaniem i nie tylko pisaliśmy tutaj: 7 grzechów głównych branży SEO w Polsce.

Wszyscy wiemy, jak dynamiczne zmiany zachodzą w pozycjonowaniu i jak szybko należy na nie reagować. Po części jest to przyczyną narastania wokół działań SEO mitów, przekłamań i niedomówień. Mało jest również miejsc, gdzie klienci mogliby uzyskać rzetelne informacje na temat marketingu internetowego. Z przykrością stwierdzamy również, że niektórzy klienci mają po prostu niemiłe doświadczenia z wcześniejszych współprac. Nie każdy klient dostrzega też konieczność wprowadzania zmian w swojej firmie.

Wszystkie te czynniki spowodowały, że postanowiliśmy rozpocząć cykl szkoleń dla wrocławskich przedsiębiorców, małych i średnich firm oraz osób, które chciałby sprawdzić działania swojej agencji lub stoją dopiero przed jej wyborem.

Głównym celem szkolenia jest przede wszystkim edukacja klientów w zakresie audytu działań agencji, przybliżenie działań promocyjnych dla małych biznesów oraz unikaniu podstawowych błędów podczas prowadzenia promocji w internecie.

Pomysł pojawił się już w lutym tego roku, kiedy to na jednym z forum zrzeszającym właścicieli małych firm na pytanie dotyczące takiego typu szkolenia, zgłosiło się wielu chętnych. To tylko utwierdziło nas w przekonaniu, że idziemy we właściwym kierunku.

Niedługo po tym przygotowaliśmy stronę szkolenia, nowy roll-up i prezentację, która została oparta przede wszystkim na naszym doświadczeniu i wiedzy.

Pierwsze szkolenie odbyło się 21 października 2016 roku, a podczas 3-godzinnego wykładu uczestnicy nie tylko dowiedzieli się więcej na temat działań marketingowych w sieci, ale otrzymali od nas bonus w postaci 2 godzin darmowych indywidualnych konsultacji.

Oczywiście planujemy dalsze szkolenia, których terminy pojawią się na naszej stronie: Szkolenie Marketing On-line.

Zobaczcie, jak to wyglądało:

szkolenie-z-marketingu-on-line

szkolenie-marketing-on-line

szkolenie-marketing-onlineszkolenie-z-marketingu-online

Zespół Netim

Naszą redakcję tworzą eksperci marketingu internetowego: specjaliści SEO, SEM/PPC, social media i copywriterzy. Chętnie dzielimy się wiedzą – jeśli masz do nas pytania, zostaw je w komentarzu. Z przyjemnością na nie odpowiemy 🙂