Co zrobić, aby nasza reklama nie została odrzucona w systemie AdWords?

Blog page

Jak wiadomo w Google AdWords obowiązują pewne zasady, których każdy reklamodawca powinien się trzymać. Rzeczywistość okazuje się jednak nieco inna, dlatego też w niniejszym artykule zostaną przedstawione informacje, które pomogą Wam uniknąć odrzucenia Waszych reklam.

Normy redakcyjne

Tworząc reklamę trzeba pamiętać o tym, aby nie zawierała ona niepotrzebnych znaków w postaci wykrzykników, dużych liter, czy choćby cyfr i symboli. Uwagę trzeba zwrócić także na nieprawidłowe sformułowania pod względem ortograficznym i gramatycznym. Na poniższym obrazku przedstawiono błędnie przygotowaną reklamę. System od razu wskazał w niej błędy, dzięki czemu nie zostanie ona dopuszczona do wyświetlania.

normy_adwords

Normy redakcyjne w AdWords

Znaki towarowe

Kolejną rzeczą, która powoduje odrzucenia reklam jest znak towarowy. Ma to miejsce, gdy właściciel określonego znaku złożył skargę dotyczącą jego wykorzystania. Aby móc użyć znaku towarowego danej firmy lub instytucji, trzeba skontaktować się z ich właścicielami w celu przesłania do Google prośby o możliwość używania znaku na swoim koncie AdWords. Jeśli właściciel znaku towarowego przystanie na Waszą prośbę, musi wypełnić specjalny formularz, który następnie zostanie przekazany do pracowników Google w celu autoryzacji.

Animacje graficzne

Wszystkie reklamy graficzne muszą spełniać określony wymagania techniczne takie, jak rozmiar pliku, czy obrazu. W przypadku plików .GIF oraz .SWF, czyli Flash trzeba pamiętać, że animacja nie może przekraczać 30 sekund i że jej zapętlenie powinno zatrzymać się po tym czasie samo.

Leki i opieka zdrowotna

Zgodnie z zasadami Google w Polsce nie można reklamować aptek internetowych, ale nie tylko samych aptek. Jak wskazuje tytuł nagłówka, restrykcjami objęte są także leki na receptę, czy kliniki chirurgii plastycznej oraz zakłady kosmetyczne. Wyjątkiem są leki bez recepty, które można reklamować spełniając ściśle określone wymagania.

Podsumowując należy zwracać uwagę na to, co reklamujemy. Trzeba przede wszystkim pamiętać o wspomnianych powyżej normach redakcyjnych, znakach towarowych, animacjach graficznych oraz produktach i usługach, których nie można promować. Jeśli zastosujemy się do powyższych zasad będziemy mogli bez przeszkód prowadzić kampanię AdWords.


Źródła:

[1] http://adwords-pl.blogspot.com/2013/08/jak-uniknac-czestych-powodow-odrzucen.html

[2] https://support.google.com/adwords/?hl=pl#topic=3119071

 

Paweł Sądaj

Szef wszystkich szefów. Na jego głowie leży zarządzanie "kreatywnym zamieszaniem" jakim jest Netim. Optymalizacja czasu pracy i nadanie priorytetów zadaniom to główna idea przyświecająca Pawłowi. Z zamiłowania piłkarz.