Święta w Google

Blog page

Wujaszek jak zwykle w okresie świątecznym stara się nawiązać do tematyki Bożego Narodzenia za pomocą aplikacji i różnorodnych dodatków. Sprawdźmy, jak wygląda klimat świąteczny wokół Google w tym roku.

Santa Tracker

Wychodzi kolejna wersja Google Santa Tracker – interaktywnej trasy świętego Mikołaja, dzięki której dzieciaki mogą w prosty i przyjemny sposób nauczyć się umiejętności takich jak JavaScript czy kartografii. Proste gry edukacyjne, możliwość odblokowywania multimediów i ciekawostek z każdym dniem przybliża najmłodszych do Wigilii – ot, taki interaktywny kalendarz adwentowy od Google. Aplikacja udostępnia m.in. interaktywną mapę, dzięki której dzieci mogą dowiedzieć się więcej na temat świętowania Bożego Narodzenia w innych kulturach. Kumulacja następuje w dzień Wigilii, kiedy to użytkownicy mogą zasiąść za sterami supernowoczesnych sani Świętego Mikołaja i śledzić ich ruchy za pomocą Google Maps – poprzez przeglądarkę chrome lub aplikację.

https://santatracker.google.com/#village

 

Google Trends wie, co chcesz na gwiazdkę!

Nie masz jeszcze pomysłu na prezent dla bliskiej osoby? Wujek G jak zawsze wyciągnie do Ciebie pomocną dłoń i pomoże znaleźć idealny gift. W Google Trends bez problemu poznasz szczyty list przebojów wśród trendów elektronicznych, zabawek czy odzieży. W tym roku królują:

  • Sprzęt elektroniczny: Konsole do gier (Xbox One, PS4), tablety (iPad, Galaxy Tab, Fire), gadżety elektroniczne (Fitbit) i przenośne głośniki.
  • Odzież: Buty Hunter,zegarki Michael Kors, Jordany, spodnie jogger i kurtki Kanada Goose.
  • Zabawki: American Girl, My Little Pony, Psi patrol, Lego Friends i Ouija Board.

 

A poniżej mała ciekawostka (która, chyba raczej nikogo nie zaskoczy) –  kiedy najczęściej szukamy prezentów w Google? Oczywiście, że przed świętami. Co ciekawe dane z tego roku są tylko częściowe (do dnia wczorajszego) a już przekraczają wartości sprzed 4 lat. Wniosek? Szukamy w Google więcej, więcej i więcej.

 

Christmas Day Countdown Game

Prosta gra świąteczna dla dzieci dostępna w Chrome Web Store, można ją również pobrać na Androida. Jej celem jest zebranie jak największej ilości spadających prezentów za pomocą sani Mikołaja. Gra ma wbudowane dodatkowo radio, z którego można grać w rytm bożonarodzeniowych hitów oraz licznik odmierzający czas do świąt.

 

Świąteczne fonty

W Google Fonts znajdziecie również propozycje czcionek typowo świątecznych np. Mountains of Christmas.

 

Wpisz „christmas” i zmień wygląd przeglądarki

To akurat, żadna nowość, że po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła „christmas” wyświetla się jej bardziej świąteczna wersja.

 

Świąteczne Doodle

Jak co roku – a praktycznie to jak prawie co dzień – Google dynamicznie zmienia swoją grafikę nawiązując do aktualnych wydarzeń. Co zaprezentuje nam w te święta? Tego dowiemy się już za 8 dni, a poniżej kilka screenów ze świąt ubiegłych:

                                                                                                                                  2013

2012

 

Kolędowanie z tłumaczem

Na koniec taki mały świąteczny gremlin 😉 Tłumaczyliście kiedyś znane świąteczne piosenki w translatorze kilkukrotnie? Okazuje się, że „przepuszczenie” fragmentów znanych hitów świątecznych przez różne języki sprawia, że brzmią one rzeczywiście tak, jakby napisało je stado małych, nie do końca trzeźwych pomocników świętego. Dla przykładu słynne All I Want for Christmas is You oraz Silent Night z “udziałem” naszego rodzimego języka 😉

Paweł Sądaj

Szef wszystkich szefów. Na jego głowie leży zarządzanie "kreatywnym zamieszaniem" jakim jest Netim. Optymalizacja czasu pracy i nadanie priorytetów zadaniom to główna idea przyświecająca Pawłowi. Z zamiłowania piłkarz.