Zagraniczne konferencje branżowe 2022 – gdzie warto się pojawić? Europejskie spojrzenie na SEO i digital marketing

Blog page
Konferencje i wydarzenia SEO 2022

Udział w branżowych wydarzeniach to znakomity sposób na wymianę doświadczeń z innymi uczestnikami oraz pozyskanie eksperckiej wiedzy. W naszym poprzednim wpisie wzięliśmy pod lupę krajowe konferencje związane z marketingiem internetowym, teraz przyglądamy się ciekawym eventom zagranicznym. Gdzie poza Polską można liczyć na dużą dawkę nowinek na temat SEO, SEM i wciągające prelekcje?

E-Commerce Expo 2022

Z zamiarem poszerzenia kompetencji w e-commerce oraz digital marketingu można odwiedzić Sztokholm. Właśnie tu w dniach 20-21.04.2022 odbędzie się konferencja E-commerce Expo 2022, podczas której swoim doświadczeniem w branży podzieli się ponad 100 prelegentów. Wśród nich znajdą się międzynarodowi specjaliści i innowatorzy podążający za obecnymi trendami. Konferencji towarzyszą targi handlu detalicznego i e-commerce gromadzące ponad 250 wystawców i partnerów, którzy służą radą i oferują kompleksowe rozwiązania dla każdego rodzaju e-biznesu.

Organizator: Live Expo
Szczegóły: https://ecommerceexpo.se/
Kiedy? 20-21.04.2022
Gdzie? Sztokholm, Kistamässan
Bilety: Targi – 149 KR netto
Konferencja – 440 KR netto (karnet dwudniowy)
3400 KR netto (karnet jednodniowy)

Brighton SEO

W Wielkiej Brytanii od kilku lat odbywa się jedna z największych europejskich SEO konferencji – Brighton SEO. Podczas dwóch dni obfitujących w praktyczną wiedzę swoje prezentacje wygłosi ponad 30 prelegentów współpracujących na co dzień z renomowanymi firmami. Wysoki poziom organizacji w połączeniu z bogatym harmonogramem bloków tematycznych dot. SEO, PPC, automatyzacji technicznej i wielu zagadnień powiązanych z digital marketingiem sprawia, że warto tam być w 2022 roku. Konferencję główną poprzedzają mniejsze wydarzenia, które w tym roku odbyły się 06.04.2022. MeasureFest, Online PR Show, Paid Social Show i Search Advertising Show dotyczą wybranych dziedzin marketingu internetowego.

Organizator: Rough Agenda Limited
Szczegóły: https://www.brightonseo.com/
Kiedy? 07-08.04.2022 offline, 21-22.04.2022 online
Gdzie? Brighton, The Brighton Centre
Bilety: Dostęp online – bezpłatnie
Standard (2 dni konferencji + gadżety) – 215£
Friend (2 dni konferencji + jedno z wydarzeń towarzyszących + benefity) – 395£
Friend (2 dni konferencji + szkolenie osobiste + benefity) – 720£

Digital Marketing Europe 2022 Conference

Ta konferencja już się odbyła, jednak wspominamy o niej, bo warto zaplanować swój udział w przyszłym roku. Mowa o Digital Marketing Europe 2022 Conference. Tegoroczna edycja wydarzenia przyjęła formułę online, dzięki czemu każdy mógł wysłuchać spostrzeżeń międzynarodowych specjalistów. W programie trzydniowego eventu uwzględniono wystąpienia ponad 40 prelegentów, a wśród nich znaleźli się reprezentanci Polski – Krzysztof Marzec (DevaGroup) oraz Piotr Bomboł (Gameset). Poza prelekcjami można było również uczestniczyć w warsztatach z 6 tematycznych obszarów działań w marketingu online.

Organizator: DATA MINER
Szczegóły: https://digitalmarketingcon.eu/
Kiedy?
29-31.03.2022
Gdzie? Online
Bilety: Full pakiet – 170€
2 dni konferencji + nagrania – 69€
Warsztaty – 140€
2 dni konferencji – bezpłatnie

E-commerce Berlin Expo

W Berlinie już 05.05.2022 startuje kolejna edycja największych w Europie targów e-commerce, które co roku zrzeszają tysiące osób zainteresowanych sprzedażą w sieci. Wśród około 200 wystawców pojawią się takie marki jak Allegro.pl, WISH, DECTA, Internel, Kaufland.de, Mastercard i wielu innych kluczowych graczy handlu elektronicznego. Wydarzeniu E-commerce Berlin Expo towarzyszyć będą wystąpienia 50 prelegentów, a ich prezentacje uświetnią sesje Q&A.

Organizator: E-commerce Capitals
Szczegóły: https://ecommerceberlin.com/
Kiedy?
05.05.2022
Gdzie? Berlin, Station Berlin
Bilety: Wstęp wolny

DMEXCO 2022

Na temat Digital Marketing Exposition & Conference można usłyszeć wiele pozytywów. Konferencja oraz targi w zakresie cyfrowego marketingu i nowych technologii gromadzą przedstawicieli światowych brandów, którzy podczas wystąpień dzielą się swoim doświadczeniem. W ubiegłych latach na wydarzeniu pojawili się reprezentanci firm: Google, Booking.com, Audi AG, Tripadvisor, Nextdoor czy Snapchat. Podczas dwóch dni DMEXCO 2022 nie zabraknie wystaw i możliwości porozmawiania o innowacyjnych trendach w marketingu, mediach i biznesie.

Organizator: Koelnmesse
Szczegóły: https://dmexco.com/
Kiedy?
21-22.09.2022
Gdzie? Kolonia, Niemcy
Bilety: Dostępne w sprzedaży od lipca (brak informacji o cenach)

Digital Marketing World Forum Europe

W poszczególne dziedziny marketingu internetowego można szerzej zagłębić się podczas pobytu na targach DMWF Europe 2022. Wydarzenie z popularnej serii eventów w tym roku na naszym kontynencie odbędzie się 21-22.11.2022 w Amsterdamie. W programie przewidziano czas na konferencję, dzielenie się spostrzeżeniami i liczne case studies na temat content marketingu, influencer marketingu, e-commerce, UX, CX, AI, nowych technologii i sekcji tematycznych związanych z cyfrowych marketingiem oraz mobilnością. Pojawią się również wystawcy i wiele inspiracji do wzniesienia swojego biznesu na wyższy poziom.

Organizator: DMWF LTD
Szczegóły: https://digitalmarketing-conference.com/europe/
Kiedy?
21-22.11.2022
Gdzie? Amsterdam, Centrum Kongresowe Amsterdam RAI
Bilety: Pakiet 2-dniowy + dostęp do wirtualnej bazy treści – 399€
Bilet na 1 dzień + dostęp do wirtualnej bazy treści – 249€
Dostęp do wirtualnej bazy treści (30.11.2022) – 59€

Wymienione wydarzenia to naszym zdaniem ciekawa opcja dla specjalistów digital marketingu oraz osób zarządzających własnym biznesem w e-commerce. Wymiana doświadczeń z ekspertami spoza Polski może stać się kluczem do sukcesu w pozyskiwaniu klientów na krajowym rynku. Jakie jeszcze eventy warto odwiedzić w 2022 roku? Czekamy na Wasze propozycje!

Zespół Netim

Naszą redakcję tworzą eksperci marketingu internetowego: specjaliści SEO, SEM/PPC, social media i copywriterzy. Chętnie dzielimy się wiedzą – jeśli masz do nas pytania, zostaw je w komentarzu. Z przyjemnością na nie odpowiemy 🙂