Jak w 2 lata przegoniliśmy topowych konkurentów w widoczności TOP10


Wstęp

Polcall to contact center świadczące szeroki zakres usług call center i telemarketingu, którego celem jest wsparcie przedsiębiorstw w sprzedaży oraz pomoc w utrzymaniu jakościowej obsługi klienta.

Polcall zgłosił się do nas na początku maja 2022 roku, szukając nie tylko usług pozycjonowania, ale prawdziwego partnera, który wesprze widoczność i obecność serwisu w wyszukiwarce Google.

Do naszych rąk została przekazana praktycznie nie posiadająca widoczności domena z nowoczesną stroną bez większej historii w wyszukiwarce. Po szczegółowych rozmowach i odpowiednim briefingu przedstawiliśmy najbliższe działania i co chcemy osiągnąć w najbliższym czasie. Głównymi celami jakie postawiliśmy w tej współpracy to:

 • Budowanie świadomości i eksperckości marki,
 • Zbudowanie organicznego ruchu, który pozwoli wesprzeć sprzedaż oferowanych usług,
 • Nauka użytkowników o dzisiejszych sposobach i możliwościach telemarketingu poprzez rozbudowaną sekcję blogową na stronie.

Przeprowadzone działania

Jako że do każdego nowego projektu podchodzimy na 100%, każde działania poprzedzamy obszernym i kompleksowym audytem SEO oraz szczegółową analizą konkurencji. Dzięki temu możemy lepiej zorientować się w obecnej sytuacji, w jakiej znajduje się branża, wykorzystać słabe strony konkurencji oraz łatwo i sprawnie zaplanować kluczowe działania w strategii.

Następnie, przygotowaliśmy analizę słów kluczowych, która pozwoliła zaplanować nam odpowiedni plan działań publikacji oraz optymalizacji contentu wymaganych na stronie.

Zaplanowaliśmy i utworzyliśmy skuteczną strukturę stron usługowych i dzięki wcześniej przygotowanej analizie słów kluczowych dostosowaliśmy ich treści oraz intencje użytkowników pozycjonując wartościowe i merytoryczne treści na topowych miejscach w wyszukiwarce.

Nie zapominając o aspekcie eksperckości, bieżąco publikowaliśmy nowe treści na firmowym blogu oraz edukowaliśmy użytkowników na wdrożonym module słownika marketingowego, który jak się okazało przyniósł o wiele bardziej zadowalające rezultaty niż się spodziewaliśmy.

Cały proces wspierany był link buildingiem, który wzmacniał profil linkowym domeny od początku współpracy. W ramach jego działań pozyskiwaliśmy wartościowe linki zewnętrzne, które wspierają proces pozycjonowania strony, oraz budują świadomość marki Polcall w branży.

A jak Twoje SEO? Pogadajmy o nim!

Napisz do nas

Część wykonanych działań:

 • Wdrożenie słowniczka marketingowego wraz z terminami,
 • Przygotowanie lokalizacyjnej oferty usług na największe miasta w Polsce,
 • Przygotowanie odpowiedniej struktury usług w witrynie,
 • Wdrożenie i optymalizacja kluczowych treści usługowych,
 • Analiza i podział fraz wedle intencji użytkowników,
 • Rozbudowane działanie linkowania wewnętrznego,
 • Optymalizacja nagłówków oraz meta-danych,
 • Optymalizacja crawl-budget,
 • naprawa i optymalizacja parametrów oraz błędów technicznych.

Wypracowane efekty

Znaczące wzmocnienie widoczności witryny na słowa kluczowe

TOP 3

+1700%

TOP 10

+3278%

TOP 50

+3163%

Wykres widoczności w TOP 10 organicznych wyników wyszukiwania | Źródło: senuto.com
Czerwoną strzałką zaznaczono moment rozpoczęcia współpracy

Wykres widoczności w TOP 50 organicznych wyników wyszukiwania | Źródło: senuto.com
Czerwoną strzałką zaznaczono moment rozpoczęcia współpracy

Wykres widoczności w TOP 10 organicznych wyników wyszukiwania w porównaniu z konkurencją | Źródło: senuto.com


Poprawa widoczności przełożyła się na wzrosty:

+405%

więcej kliknięć

+348%

więcej wyświetleń

Wykres prezentujący wyświetlenia i kliknięcia z ostatniego możliwego okresu pomiarowego | Źródło: Google Search Console


Jakie są nasze wnioski i myśli klienta o współpracy?

Z naszej strony, współpraca przebiegała ekspresowo i pomyślnie, dzięki wierze w nasz zespół i nasze sprawdzone, ale też autorskie metody, mogliśmy działać, wdrażać i testować – co następnie przełożyło się na wysokie wyniki. Ze względu na nasze partnerskie podejście do każdej współpracy, niezwykle cenimy sobie długotrwałe relacje i niezmiernie cieszymy się, że mogliśmy być pierwszymi, którzy przedstawili klientowi branżę i że to właśnie z nami postawił swoje pierwsze kroki w świecie ruchu organicznego z wyszukiwarki Google. Przekonajcie się sami, co o nas myśli sam klient:

Źródło: https://g.co/kgs/haVjNaL

Przekonaliśmy Cię?

Napisz do nas i sprawdź, jakie rozwiązania będą dla Ciebie najlepsze!

Skontaktuj się z nami