Konferencje branżowe 2022 – przegląd najciekawszych wydarzeń SEO i e-marketingu

Blog page
konferencje seo -i e-marketingu 2022

W planach na 2022 rok nie może zabraknąć udziału w branżowych konferencjach, które zapowiadają się naprawdę obiecująco. Wśród wydarzeń związanych ze światem e-marketingu organizowane są bogate w praktyczną wiedzę eventy z zakresu SEO i contentu, social media, oraz marketingu internetowego. Nowe trendy, wyczerpujące case studies i doświadczeni prelegenci – sprawdź, gdzie i kiedy nie może Cię zabraknąć. Prezentujemy przewodnik po najlepszych imprezach branżowych tego roku.

SEO & Content Camp 2022

Otoczenie pięknych Beskidów sprzyja pozyskiwaniu nowej wiedzy, o czym doskonale wiedzą organizatorzy SEO & Content Camp z grupy WhitePress. W dniach 05-07.05.2022 na uczestników eventu czekają wystąpienia doświadczonych prelegentów z branży SEO i content marketingu, podczas których można dowiedzieć się więcej o technicznych nowinkach, link buildingu i tworzeniu treści zapewniających wysokie pozycje w Google. Wśród nich pojawią się m.in. Paweł Gontarek, Łukasz Żelazny, Robert Niechciał i Piotr Michalak. Między prelekcjami czas w górach umilą występy artystyczne, jazda na quadach i relaks w strefie SPA Hotelu Meta w Szczyrku.

Organizator: WhitePress
Szczegóły: https://www.whitepress.pl/seo-content-camp
Kiedy? 05.-07.05.2022
Gdzie? Szczyrk, Hotel Meta
Bilety: Pakiet Edu – 499 zł netto
Pakiet Standard – 720 zł netto
Pakiet Extra – 1060 zł netto
Pakiet VIP – 1860 zł netto

semKRK#19 BIG 2022

W połowie czerwca wszystkie drogi prowadzą do Krakowa, gdzie w Starej Zajezdni po raz 19 odbędzie się konferencja semKRK#19 BIG. Wśród 12 branżowych prelegentów ogłoszono obecność takich osobistości jak Grzegorz Strzelec (właściciel PapaSEO.com) oraz Witold Wrodarczyk (CEO Adequate). Wykłady kierowane są głównie do działaczy sektora SEO i SEM oraz prywatnych przedsiębiorców branży e-commerce, którzy stawiają na wdrażanie nowoczesnych rozwiązań marketingowych. W programie wydarzenia przewidziano czas na sekcję Q&A, ogłoszenie wyników plebiscytu z Facebooka oraz wręczenie nagród semKRK Awards 2022.

Organizator: DevaGroup
Szczegóły: https://semkrk.pl/
Kiedy? 15.06.2022
Gdzie? Kraków, Stara Zajezdnia by DeSilva
Bilety: 299 zł/349 zł

Kulturalnie o SEO 2022

Nowe wydarzenie na mapie polskich szkoleń – Kulturalnie o SEO startuje już 22 marca na deskach teatru w samym centrum Warszawy. Cały event poprowadzi znany prezenter telewizyjny i konferansjer Conrado Moreno. To kolejna konferencja od organizatorów SEO Rejsu dedykowana specjalistom ds. marketingu związanych z SEO i contentem, e-commerce, a także copywriterów. Podczas spotkania na scenie wystąpi 10 specjalistów z Polski i ze świata, natomiast przerwę uświetni występ Ewy Błachnio. Po zakończonych prelekcjach wszyscy uczestnicy warsztatów mogą uczestniczyć w after party organizowanym w warszawskim klubie Enklawa.

Organizatorzy: Robert Niechciał & Adam Piątkowski & Damian Sałkowski
Szczegóły: https://www.kulturalnieoseo.pl/
Kiedy? 22.03.2022
Gdzie? Warszawa, Teatr przy ulicy Złotej 8; Scena Relax
Bilety: Pakiet Standard 519 zł

I Love Marketing 2022

Trzy dni, pięć ścieżek tematycznych i prezentacje o długości 18 minut – w dniach 18-20.05.2022 odbędzie się XIII edycja jednej z najpopularniejszej marketingowej konferencji w Polsce I Love Marketing. Tegoroczny event wzbogacą dwie nowe sekcje zagadnień poświęcone nowym trendom w technologii oraz tworzeniu treści video do Internetu i telewizji. W programie nie zabraknie prelekcji na temat działań z zakresu SEO i contentu, szeroko pojętego marketingu oraz social mediów.

Organizator: Sprawny Marketing
Szczegóły: https://sprawnymarketing.pl/konferencja/
Kiedy? 18-20.05.2022
Gdzie? Warszawa, Multikino Złote Tarasy/online
Bilety: Dostępne w pakietach VIP, Premium oraz Standard (Możliwość zakupu biletu na konferencję z wybranego zakresu tematycznego od 699 zł netto do 1299 zł netto. W sprzedaży są również bilety na kilka z wybranych sekcji tematycznych od 1299 zł netto). Bilety online dostępne w pakietach VIP oraz Standard od 899 zł netto do 2999 zł netto w zależności od wybranego dnia konferencji.

SEO Poland Conference 2022

SEO Poland Conference to wydarzenie, o którym dużo się mówi, a jego zaskakująca forma przyciąga uwagę osób działających w świecie marketingu internetowego. W programie przewidziano wiele niespodzianek i nietypowych dla konferencji atrakcji w postaci gry światłem i unikalnego muzycznego klimatu. Prezentacje na temat SEO wygłosi 12 prelegentów, w tym 6 debiutantów z zamiarem rzucenia świeżego spojrzenia na wybrane zagadnienia branży. Nad przygotowaniami czuwają organizatorzy – grupa LinkHouse oraz Grzegorz Strzelec, twórca kursu PapaSEO.

Konferencji towarzyszy cykl 16 lokalnych spotkań w każdym województwie. Termin BarCampów pod nazwą SEO Poland Tour zapowiedziano na okres między kwietniem a sierpniem. Konkretne daty zjazdów i formuła wydarzenia zostały przedstawione na stronie wydarzenia w zakładce SPOT.

Organizatorzy: LinkHouse & PapaSEO
Szczegóły: https://seopoland.pl/
Kiedy? 16.09.2022
Gdzie? Kraków, ICE Congress Centre
Bilety: Pakiet Standard – 449 zł netto
Pakiet Plus – 549 zł netto
Pakiet VIP – 1299 zł netto

Festiwal SEO 2022

W kalendarzu imprez branżowych warto zarezerwować sobie termin 14.10.2022, ponieważ tego dnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się 10 (jubileuszowa) edycja Festiwalu SEO. Impreza dedykowana jest specjalistom oraz początkującym praktykom pozycjonowania i optymalizacji stron internetowych, a podczas jednodniowej konferencji można usłyszeć interesujące nowinki o upodobaniach marketingowych wyszukiwarki Google. Nie zabraknie ekspertów i pasjonatów SEO, co potwierdzają poprzednie edycje festiwalu. Więcej szczegółów na temat konferencji, jak zapowiadają organizatorzy, poznamy już wkrótce!

Organizatorzy: Artur Strzelecki & Sławek Borowy & grupa Festiwal SEO
Szczegóły: https://www.facebook.com/events/517942059680259/
Kiedy? 14.10.2022
Gdzie? Katowice, Międzynarodowe Centrum Kongresowe
Bilety: Brak informacji

SEO Rejs 2022

To jedno z wydarzeń, które podbija serca specjalistów SEO, a zeszłoroczna edycja w Mikołajkach obfitowała w wiele godzin praktycznej wiedzy i warsztatów. Organizatorzy SEO Rejsu w tym roku zaplanowali 3 terminy spotkań. Formuła wydarzenia pozostaje bez zmian, ale uczestnicy eventu będą mogli zadecydować o jego ostatecznym charakterze samodzielnie. Zainteresowanym rozwijaniem technicznych umiejętności i wymianą branżowych doświadczeń z krajowymi ekspertami polecamy śledzić stronę internetową wydarzenia.

Organizatorzy: Damian Sałkowski & Robert Niechciał
Szczegóły: https://seorejs.pl/
Kiedy? 03-06.07.2022 & 28-31.08.2022 & 04.-07.09.2022
Gdzie? Mikołajki, Hotel Amax
Bilety: Uczestnicy poprzednich rejsów (do końca marca) – 3299 zł netto
Early birds (do końca kwietnia) – 3499 zł netto
Cena regularna (od maja) – 3699 zł netto
Przy zakupie biletu na więcej niż 1 rejs – rabat 10%

 

W 2022 roku odbędzie się wiele ciekawych konferencji branżowych, dzięki którym można rozwinąć kierunkowe umiejętności. Szeroka oferta tematyczna eventów to szansa dla doświadczonych i początkujących specjalistów w marketingu internetowym na zyskanie niesztampowej wiedzy oraz świeżego spojrzenia na branżę.

Przedstawione konferencje to nasz subiektywny wybór. Być może jakieś ciekawe wydarzenie umknęło naszej uwadze? Wpisujcie swoje propozycje w komentarzach i do zobaczenia!

Zespół Netim

Naszą redakcję tworzą eksperci marketingu internetowego: specjaliści SEO, SEM/PPC, social media i copywriterzy. Chętnie dzielimy się wiedzą – jeśli masz do nas pytania, zostaw je w komentarzu. Z przyjemnością na nie odpowiemy 🙂