Wtyczki do Chrome przydatne w pracy SEOwca

Blog page
przydatne wtyczki do chrome

Przedstawiamy zestaw 13 wtyczek do Google Chrome, które zyskały uznanie wśród naszych specjalistów SEO. Są to narzędzia, które przyspieszają i usprawniają różne aspekty pracy, od analizy słów kluczowych po techniczne aspekty strony. Wśród rekomendowanych przez nas wtyczek znajdują się te, które pozwalają na błyskawiczne przeprowadzenie miniaudytu. Obejmuje on zarówno ocenę jakości publikowanych treści, ich unikalności, jak i strategii linkowania.

Co więcej, wiele z tych wtyczek to nie tylko narzędzia przydatne dla specjalistów SEO. Osoby zajmujące się tworzeniem treści, takie jak content managerowie czy SEO copywriterzy, także znajdą tu coś dla siebie. Darmowe rozszerzenia często niosą ze sobą funkcje, które są nieocenione w codziennej pracy. Pozwalają na efektywną analizę, optymalizację i śledzenie efektów działań.

Wtyczki są ułożone w kolejności alfabetycznej. 

Ahrefs SEO Toolbar

Ahrefs jest jednym z najpopularniejszych narzędzi dla specjalistów SEO. Część jego funkcji jest zaimplementowana we wtyczce Ahrefs SEO Toolbar – dostępnej w wariancie darmowym i płatnym

Wtyczka pokaże nam informacje o metadanych podstrony, linkach wewnętrznych i wychodzących, kodzie odpowiedzi czy nawet liczbie słów, jakie na niej występują. Jeśli posiadamy wykupiony pakiet w narzędziu, to po zalogowaniu otrzymamy dostęp do dodatkowych informacji. Są to  popularne wskaźniki Domain Rating i URL Rating, które widoczne będą z poziomu rozszerzenia.  

Przy jego pomocy z łatwością sprawdzisz:

Wtyczka Ahrefs SEO Toolbar

Wtyczka Ahrefs SEO Toolbar

Check My Links

Chcesz przeprowadzić audyt strony pod kątem aktywnych i zepsutych linków? Użyj wtyczki skonstruowanej z myślą o linkbuildingu – Check My Links. Wtyczka analizuje strukturę linków na stronie, podświetlając wyniki w tekście. Jeżeli narzędzie wykryje linki wymagające poprawy, skopiujesz listę wadliwych adresów URL jednym kliknięciem. Darmowa wtyczka rekomenduje przejrzenie domyślnych ustawień przed pierwszym użyciem. Możesz wykluczyć linki z wybranych domen, włączyć ostrzeżenia i aktywować weryfikowanie linków nofollow.

Wtyczka Check My Links przydaje się także w odzyskiwaniu wygasłych odnośników na innych stronach.

Skorzystaj z niej jeśli:

 • chcesz sprawdzić linki wewnętrzne i zewnętrzne na podstronie,
 • szukasz uszkodzonych linków.
Wtyczka Check My Links

Wtyczka Check My Links

GTM/GA Debug

Bezpłatna wtyczka GTM/GA Debug wykrywa problemy z implementacją Google Tag Manager i Google Analytics. Dlaczego warto pamiętać o debugowaniu? Skuteczna instalacja nie oznacza, że kod działa prawidłowo. Błędy w kodzie śledzenia powodują zafałszowanie analizy danych, które mogą doprowadzić do kolejnych niepożądanych działań. Aby zacząć debugowanie, użyj skrótu Ctrl + Shift + j lub naciśnij prawy przycisk myszy, wybierz opcję „Zbadaj” (klawisz F12) i otwórz zakładkę GTM/GA Debug.

Wtyczka GTM/GA Debug

Wtyczka GTM/GA Debug

Keywords Everywhere

Keywords Everywhere jest dostępna w wersji darmowej i płatnej. Subskrybenci mają dostęp do statystyk i konkurencyjności słów kluczowych – dane historyczne obejmują nawet 2004 rok. Co ciekawe, płatna wersja współpracuje z Answer The Public, wyświetlając dane o średniej liczbie wyszukiwań w skali miesiąca

Wolisz używać wtyczki za darmo? I tak się opłaca. Zyskasz dostęp do m.in. listy słów kluczowych z długiego ogona, estymowanego ruchu organicznego, TOP 5000 fraz dla każdej strony i danych z MOZ dotyczących autorytetu domeny czy backlinków. Niezbędna przy wykonywaniu researchu słów kluczowych, które w prosty sposób możesz kopiować lub eksportować do pliku CSV. Narzędzie jest pomocne także dla instagramerów poszukujących opłacalnych hashtagów i osób zainteresowanych analizą danych na Amazonie, Etsy czy eBayu.

Koniecznie sprawdzcie również funkcję „Analyze Page Content”, aby poznać liczbę fraz kluczowych i ich zagęszczenie na wybranej stronie.

Dzięki Keywords Everywhere:

 • znajdziesz frazy długiego ogona,
 • dowiesz się jakie zapytania wpisują ludzie,
 • sprawdzisz zagęszczenie fraz.
Wtyczka Keyword Everywhere

Wtyczka Keyword Everywhere

Keyword Surfer

Keyword Surfer ułatwia i przyspiesza codzienną pracę specjalistów SEO i content managerów, którzy zajmują się przygotowywaniem wytycznych dla copywriterów. Wpisz dowolne słowo kluczowe w Google, a darmowa wtyczka wyświetli estymowany ruch i liczbę słów dla każdego wyniku. Sprawdzi również, ile razy fraza exact match występuje na danej stronie.

Rozszerzenie generuje także listę zbliżonych słów kluczowych, określając przy tym poziom zbliżoności oraz szacowany wolumen wyszukiwań. 

Funkcje Keyword Surfer:

 • proponuje powiązane słowa kluczowe,
 • wskazuje estymowany wolumen wyszukiwań,
 • określa CPC dla danego słowa kluczowego,
 • wskazuje estymowany ruch domeny,
 • pomaga w planowaniu tekstów.
Wtyczka Keyword Surfer

Wtyczka Keyword Surfer

 Co warto wspomnieć, jedną z ciekawszych funkcji Keyword Surfera jest tworzenie planu artykułu jednym kliknięciem. Keyword Surfer analizuje strukturę nagłówków i inne elementy na konkurencyjnych stronach, aby pomóc Ci w zaprojektowaniu tekstu, który ma szansę przebić się do topowych wyników wyszukiwania. Po kliknięciu „Generate Article Outline” wtyczka przenosi użytkownika do surferseo.com, gdzie wyświetla się plan artykułu do skopiowania

Keyword Surfer - generowanie planu artykułu

Keyword Surfer – generowanie planu artykułu

Link Redirect Trace

Link Redirect Trace ujawnia przekierowania, analizuje parametry adresu URL, weryfikuje plik robots.txt, podlicza backlinki. Jest niezastąpiona przy analizie kodów odpowiedzi, łańcuchów i zapętleń przekierowań.

Jako jej alternatywę możesz skorzystać z nieco mniej rozbudowanej darmowej wtyczki Redirect Path.

Dzięki niej sprawdzisz:

 • łańcuchy przekierowań,
 • kody odpowiedzi,
 • adresy kanoniczne,
 • tagi noindex i nofollow.
Wtyczka Link Redirect Trace

Wtyczka Link Redirect Trace

NoFollow

Wtyczka NoFollow wykrywa linki z atrybutem nofollow – także te ukryte pod obrazkami – i zaznacza je czerwoną ramką. Jest to dużo wygodniejsza opcja niż sprawdzanie każdego linku ręcznie w kodzie. 

Wtyczka Nofollow

Przykład zaznaczonego linku nofollow

SEOquake

Darmowa wtyczka SEOquake zaskakuje ilością dostępnych danych i precyzyjnymi wskazówkami, które są pomocne dla juniorów w branży SEO. Wspiera w audytowaniu stron pod kątem linków, ruchu organicznego czy słów kluczowych. Wśród jej mocnych stron wymienia się nie tylko obszerne (i całkowicie bezpłatne!) analizy, ale również współpracę z SEMrush. SEOquake wyświetla błędy do usunięcia w pierwszej kolejności i ostrzeżenia. Wtyczka podpowiada, co można zrobić, aby pozbyć się usterek wpływających negatywnie na widoczność i pozycję witryny w Google.

W SEOquake sprawdzisz:

 • podstawowe wskaźniki SEO,
 • meta title i description,
 • liczbę linków przychodzących,
 • analizę SERP,
 • zagęszczenie fraz kluczowych,
 • trudność słowa kluczowego.
Wtyczka SEOquake

Wtyczka SEOquake

SEO META in 1 CLICK

Wtyczka SEO META in 1 CLICK umożliwia wstępną ocenę strony pod względem optymalizacji on-site – zarówno pod kątem tekstowym, jak i technicznym. Jest szybkim źródłem informacji o najważniejszych aspektach podstrony. Ze względu na swój szeroki wachlarz możliwości, jest ona bardzo przydatna w codziennej pracy przy analizie zarówno serwisu klienta jak i konkurencji. No i co najważniejsze – jest ona darmowa.  

Sprawdzisz w niej:

 • meta title i description,
 • strukturę nagłówków,
 • adres canonical,
 • liczbę zdjęć,
 • zdjęcia z brakującym atrybutem alt,
 • liczbę linków wewnętrznych,
 • jak prezentują się treści w mediach społecznościowych.

Dodatkowo wtyczka oferuje szybkie przejście do zewnętrznych narzędzi takich jak: PageSpeed Insights, GTmetrix, walidator CSS i innych.

Wtyczka SEO Meta in 1 Click

Wtyczka SEO Meta in 1 Click

Toggle JavaScript

Włączaj i wyłączaj JavaScript jednym kliknięciem za pomocą bezpłatnej wtyczki Toogle JavaScript. Narzędzie powstało dla programistów, ale jest używane również przez osoby, które nie chcą komplikować i wydłużać pracy, zagłębiając się w ustawienia Google Chrome. Toogle JavaScript wykorzystuje automatyczne ponowne ładowanie, aby zagwarantować prawidłowe renderowanie witryn. Dzięki niemu możemy sprawdzić, jak renderuje się witryna bez JavaScriptu.

User-Agent Switcher

Wyobraź sobie, że nie musisz instalować przeglądarek innych niż Google Chrome i mieć pod ręką kilku urządzeń mobilnych, aby sprawdzić, czy witryna wyświetla się poprawnie. Zainstaluj bezpłatną wtyczkę User-Agent Switcher, imitującą m.in. Firefoxa, Operę, Safari, Androida oraz iOS. Pozwala także na samodzielne zdefiniowanie klienta użytkownika. Po kliknięciu przeglądarki lub systemu możesz wybrać wersję oraz urządzenie, np. iPhone’a 6, Internet Explorer 10 czy Opera 12.14.

Wappalyzer

Wtyczka Wappalyzer pozwala sprawdzić dowolną stronę pod kątem technologii z jakich korzysta. Jest to świetne, darmowe rozwiązanie z którego skorzysta praktycznie każda osoba pracująca przy serwisach internetowych.

Dzięki niej sprawdzimy:

 • CMS serwisu,
 • narzędzia analityczne,
 • z jakich wtyczek korzysta serwis,
 • wykorzystywane zabezpieczenia,
 • i inne.
Wtyczka Wappalyzer

Wtyczka Wappalyzer

XPath Helper

Darmowa wtyczka XPath Helper umożliwia wyodrębnianie elementów witryny, dzięki wyrażeniom XPath. Po zainstalowaniu wtyczki odśwież otwarte zakładki lub zrestartuj przeglądarkę. Pierwszym krokiem jest uruchomienie konsoli za pomocą skrótu Ctrl + Shitf + X. Następnie wystarczy przytrzymać Shift i poruszać kursorem po ekranie. Dzięki znajomości składni XPath wyodrębnisz precyzyjnie dane, które przydadzą Ci się do dalszych analiz z użyciem np. ScreamingFrog. Przyspiesza pracę, jeśli chcemy np. zapisać wszystkie linki z menu lub powtarzające się elementy witryny w dużej ilości.

Wtyczka XPath Helper

Wtyczka XPath Helper

Wtyczki dla specjalistów SEO w Google Chrome umożliwiają błyskawiczne przeanalizowanie podstawowych parametrów. Wystarczy kilka kliknięć, aby przeanalizować strukturę nagłówków, zweryfikować poprawność linków czy wykryć braki w optymalizacji grafik. Darmowe wtyczki wspierają także content managerów i SEO copywriterów, dostarczając im mnóstwa informacji o słowach kluczowych. 

Jeżeli Twoja przeglądarka nie zawiera żadnych z wymienionych wtyczek, przetestuj rekomendowane rozwiązania – szczególnie bezpłatne. Może się okazać, że skompletujesz pomocny i darmowy zestaw narzędzi, który pomoże Ci we wstępnym ocenianiu stanu witryn.

Jesteś SEO’wcem i szukasz możliwości rozwoju?

Sprawdź nasze aktualne oferty pracy

Praca

Wojciech Tumiel

Specjalista SEO, dla którego praca stała się pasją. Zawsze na bieżąco z najnowszymi trendami, z zamiłowaniem do testowania nowych narzędzi. Ceni innowacyjność i nieustannie dąży do doskonalenia swoich umiejętności. Poza biurem, jest zapalonym fanem sportu, ze szczególnym uwzględnieniem angielskiej Premier League.